Prośba o wsparcie finansowe MZC

AKTUALNOŚCI » Prośba o wsparcie finansowe MZC

Szanowni Macierzowcy!
    
Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej zwraca się do wszystkich Macierzowców z prośbą i apelem o pomoc, poprzez przekazanie przez każdego członka Macierzy jednorazowej, odliczanej od podatku darowizny /w wysokości 50zł/ na cele statutowe naszego Stowarzyszenia, które od kilku lat posiada status organizacji pożytku publicznego (KRS 0000032238).
Ubiegły rok, ze względu na wybuch pandemii, był bardzo trudny w naszej działalności , a obecny pogłębia tylko tę sytuację, uniemożliwiając nam organizowanie wszelkich imprez, wynajmu pomieszczeń czy innych przedsięwzięć, pozwalających na pozyskiwanie jakichkolwiek środków finansowych.
Dlatego też podejmujemy szereg poważnych działań zmierzających do ograniczenia kosztów funkcjonowania Stowarzyszenia, aby przetrwać ten trudny czas, a  135-letnia dumna historia naszej organizacji nas do tego niezwykle mocno zobowiązuje. Mam świadomość, że dramatyczna sytuacja dotknęła każdego z nas jak również wiele branż gospodarki i dziedzin życia, a jej skutki mogą być odczuwane jeszcze przez długi czas.
Kierowana do Państwa gorąca prośba jest jednym z szeregu podejmowanych działań, które mają zapobiec realnemu widmu zaprzestania naszej działalności, dlatego też raz jeszcze prosimy o życzliwe jej rozważenie.

Z macierzowym pozdrowieniem,   

Prezes Zarządu Głównego
Macierzy Ziemi Cieszyńskiej

Marta Kawulok

załącznik:

Zalacznik_do_pisma_o_darowizne_do_prezesow_Kol.pdf

 

Facebook
MZCnew version 11