KALENDARZ CIESZYŃSKI

”Kalendarz Cieszyński” jest tradycyjnym, ukazującym się od lat wydawnictwem Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Podzielony na działy tematyczne, dostarcza osobom zainteresowanym historią i kulturą Śląska Cieszyńskiego, a w szczególności samego nad-olziańskiego grodu, sporo interesujących informacji.

 

Kolegium Redakcyjne „Kalendarza Cieszyńskiego” opracowuje wstępnie tytuły poszczególnych rozdziałów oraz artykułów do kolejnego wydania Kalendarza.
 

Zwracamy się do wszystkich Członków Macierzy oraz naszych sympatyków, przyjaciół o przysyłanie artykułów.

 

Wszelkie materiały do nowego rocznika  „Kalendarza Cieszyńskiego” prosimy dostarczyć do końca maja br.. Teksty na płytce CD wraz z wydrukiem, prosimy przesyłać pod adres: Zarząd Główny Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, ul. P. Stalmacha 14, 43-400 Cieszyn.


Opracowania biograficzne, najlepiej związane z przypadającymi rocznicami (urodzin, zgonów), prosimy zaopatrywać w zdjęcia opisywanych osób.

Z przykrością informujemy, iż wydawca „Kalendarza Cieszyńskiego” nadal nie posiada środków na honoraria autorskie, natomiast autorzy artykułów otrzymują „egzemplarze autorskie”.

Kwalifikację materiałów do „Kalendarza Cieszyńskiego” prowadzi Kolegium Redakcyjne, które zastrzega sobie prawo wprowadzania zmian w treści artykułów.

 

Osoby, które chcą się reklamować w „Kalendarzu Cieszyńskim” albo w inny sposób sponsorować nasze wydawnictwo zapraszamy do kontaktu.

 • Kalendarz2016.jpg

  Kalendarz Cieszyński 2016

  To już trzydziesty drugi numer rocznika, wydawanego od 1985 roku przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej.

 • kc2015.jpg

  Kalendarz Cieszyński 2015

  W tym roku ukazał się 31 numer kalendarza wydany przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej. W Kalendarzu Cieszyńskim znajdziemy 35 artykułów. Mamy 11 poetów. Publikacja zaczyna się...

 • kal2014.jpg

  Kalendarz Cieszyński 2014

  To już trzydziesty numer rocznika, wydawanego od 1985 roku przez Macierz Ziemi Cieszyńskiej.

  Cena 22,00zł

Facebook
MZCnew version 11