Nowy Prezes Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej

AKTUALNOŚCI » Nowy Prezes Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej

Wybrano nowego Prezesa Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej oraz zarząd tego stowarzyszenia.

Po 12 latach pełnienia funkcji Prezesa Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, wraz z końcem kadencji, zrezygnowała dotychczasowa prezes p. Marta Kawulok. Dokonano wyboru nowego zarządu. Prezesem Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej został dr Cezary Tomiczek.

Macierz Ziemi Cieszyńskiej, najstarsza organizacja społeczna na Śląsku, działająca od 1885roku ma nowy zarząd.  Podczas Zjazdów Delegatów na walnym zebraniu Macierzy Ziemi Cieszyńskiej (11 czerwca) wybrano członków zarządu. Zarząd ukonstytuował się 13 czerwca w siedzibie Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przy ul. Stalmacha w Cieszynie.

Nowym Prezesem Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej został dr Cezary Tomiczek, który od wielu lat jest członkiem Koła nr 2 Macierzy Ziemi Cieszyńskiej „Mały Jaworowy”. W ostatniej kadencji (od 2018 roku) był członkiem Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej, gdzie zajmował się się działalnością promocyjną i wydawniczą stowarzyszenia. Od niedawna pełni również funkcję przewodniczącego Funduszu Stypendialnego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej.

Dr Cezary Tomiczek urodził się w Cieszynie i nieprzerwanie mieszka tu ze swoją rodziną.  Swoją karierę zawodową, rozpoczął w szkole jako nauczyciel informatyki w cieszyńskim Technikum Budowlanym. Dziś jest cenionym wykładowcą akademickim, autorem naukowych publikacji i artykułów. W swojej drodze zawodowej kierował zespołem jako Dyrektor Miejskiego Zarządu Oświaty w Skoczowie, Prezes Zarządu Centrum Reumatologii w Ustroniu Sp. z o.o., czy obecnie Prezes Zarządu Centrum Zdrowia w Mikołowie.

Jest specjalistą ds. zarządzania, posiada szczególne osiągnięcia w zarządzaniu bezpieczeństwem. Absolwent prestiżowych kierunków menedżerskich Doctor of Business Administration, Master of Business Administration. Członek ważnych instytucji związanych z zarządzaniem placówką medyczną - Stowarzyszenia Menedżerów Opieki Zdrowotnej czy Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego.

Aktywnie włącza się w życie społeczne i samorządowe Cieszyna. Od lat angażuje się w organizacje imprez i wydarzeń, działa szczególnie w ramach Macierzy Ziemi Cieszyńskiej. Ponadto chętnie włącza się także działalność edukacyjną w ramach grupy teatralnej PeDeBe – działającej w Cieszynie. Szczególne znaczenie w pracy pro publico bono ma także jego wolontariat w Państwowym Muzeum Auschwitz-Birkenau.

 – Czuję ogromną odpowiedzialność, bo Macierz Ziemi Cieszyńskiej to dziedzictwo wielu pokoleń, organizacja patriotyczna, lokalna, to ogromny skarb Śląska Cieszyńskiego. Mamy wiele pomysłów i wierzę, że nasze stowarzyszenie lata świetności ma ciągle jeszcze przed sobą. Gratuluję nowo wybranym członkom zarządu i wszystkim którzy aktywnie działają na rzecz Macierzy. To wielka sprawa – powiedział dr Cezary Tomiczek.

Ponadto Zarządu Głównego Macierzy Ziemi Cieszyńskiej przedstawia się następująco:

Bronisław Brudny Wiceprezes ds. Łączności z Kołami Terenowymi

Krzysztof Herok Wiceprezes ds. Wydawniczych

Władysława Magiera Wiceprezes ds. Edukacji Regionalnej, Szkolnictwa i Młodzieży

Leszek Pindur Wiceprezes ds. Administracyjno-Gospodarczych

dr Irena Skrzyżala Skarbnik ZG MZC

Elżbieta Holeksa- Malinowska Sekretarz ZG MZC.

Dotychczasowa Prezes Zarządu Głównego Marta Kawulok została Honorową Prezes Zarządu Macierzy Ziemi Cieszyńskiej i członkiem zarządu.

W skład Zarządu Głównego weszli także:  Józef Król, Urszula Skowron,  Jolanta Skóra, Bronisław Świeży, Henryk Franek, Grażyna Pawlita i Zbigniew Podyma.

Facebook
MZCnew version 11