70. urodziny cieszyńskiej Biblioteki

WYDARZENIA W MACIERZY » 70. urodziny cieszyńskiej Biblioteki

Już od 70 lat jest z cieszyniakami. Biblioteka Miejska w Cieszynie obchodzi w tym roku jubileusz 70-lecia. Z tej okazji zaplanowano wiele ciekawych wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Jednak jak na 70-tkę przystało obchody jubileuszu rozpoczęły się od hucznej uroczystości na których nie mogło zabraknąć członków Zarządu MZC. Gości przywitała Izabela Kula Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie - członkini Koła MZC nr 2 "Mały Jaworowy". Szefowa instytucji przedstawiła gościom historię cieszyńskiej Biblioteki, zaś o dziejach siedziby opowiedział historyk Mariusz Makowski.

Tak jak na 70-te urodziny przystało obchody rozpoczęły się od uroczystego spotkania w murach cieszyńskiej Biblioteki. W czwartek (14.04) nie zabrakło życzeń, tortu, wspomnień i wyjątkowej oprawy artystycznej. W wydarzeniu tym udział wzięli m.in. przedstawiciele władz samorządowych, bibliotekarze powiatu cieszyńskiego, dyrektorzy instytucji kultury i stowarzyszeń oraz emerytowani pracownicy. Gości przywitała Izabela Kula Dyrektor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie. Szefowa instytucji przedstawiła gościom historię cieszyńskiej Biblioteki, zaś o dziejach siedziby opowiedział historyk Mariusz Makowski. Budynek w którym znajduje się Biblioteka ma niezwykle bogatą historię. Kiedyś znany był jako „Deutsches Haus”.

O oprawę artystyczną spotkania zadbali aktorzy Sceny Polskiej Teatru w Czeskim Cieszynie. Artyści zaprezentowali utwory ze swojego najnowszego spektaklu, były to polskie przeboje okresu międzywojennego. Dużym zaskoczeniem wieczoru był występ Jaromira Nohavicy, czeskiego pieśniarza. Artysta chętnie przyjął zaproszenie. Kiedyś pracował m.in. w bibliotece w Czeskim Cieszynie.

Facebook
MZCnew version 11